ANKARA
0 553 395 44 63
info@teknikcadcam.com

ücretsiz solidworks indir

CADCAM CNC EĞİTİM, UYGULAMA, DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

ücretsiz solidworks indir

ücretsiz solidworks indir öğrenci sürümü

BEDAVA LİSANSLI SOLİDWORKS NASIL KURULUR?

Öğrenci – Öğretmen lisanslı solidworks kurulumu .. denenmiştir…
https://www.solidworks.com/sw/education/SDL_form.html adresine gir.

Açılan sayfadaki formun School Lıcense ID kısmına TEMPDL(60 günlük Deneme Sürümü için) veya 92018SDK (1 yıllık Student Engineering Kit Sürümü için) değerini giriyoruz Sonra formun diğer elemanlarını kendimize uygun şekilde dolduruyoruz. (E-posta adresi kısmına öğrenci e-postamızı girmeliyiz)

request download kısmından programı indirin
İndirme işlemi bittiğinde SolidWorksSetup.exe dosyasını çalıştırıyoruz.

tan

equest download dediğimizde https://www.solidworks.com/sw/education/SDL_downloads.html sayfası açılıyor . ve burada size özel cam ve cad için serial veriliyor.

Bunu kurulumu başlattık sonra serial yazan kısma verilen serialigiriyoruz giriyoruz.

Akademik Kullanım İçin SolidWorks Öğrenci Sürümü

Ülkemizde bazı üniversitelerde öğrencilere SolidWorks eğitimi verilmektedir. Bu eğitimin başarıyla tamamlanabilmesi için öğrencilerin sınıf içinde yaptığı uygulamaları bazen evde kişisel bilgisayarlarında da uygulamaları gerekmektedir. Ancak büyük çoğunlukta öğrenciler maddi yetersizlikten dolayı SolidWorks yazılımını temin edememektedirler. Dolaylı olarak buda bu öğrencileri yasa dışı yollara iterek korsan yazılım kullanmaya teşvik etmektedir.

Çoğu yazılım firması öğrencilerin gelişimine katkıda bulunmak için ürünlerinden bazılarını kısa bir süreliğine de olsa öğrencilere ücretsiz olarak sağlamaktadır. SolidWorks Corporationda bu firmalardan bir tanesidir. Ne yazık ki yazılım firmalarının sağladığı bu imkanlardan birçok öğrencinin henüz haberi yoktur. Bu yüzden bu yazıda SolidWorks öğrenci sürümünün nasıl temin edileceğinden bahsedeceğiz.

Adım 1

http://www.solidworks.com/SDK adresine gidiyoruz

Açılan sayfadaki formun School Lıcense ID kısmına TEMPDL(60 günlük Deneme Sürümü için) veya 92018SDK (1 yıllık Student Engineering Kit Sürümü için) değerini giriyoruz Sonra formun diğer elemanlarını kendimize uygun şekilde dolduruyoruz. (E-posta adresi kısmına öğrenci e-postamızı girmeliyiz)

Formu doldurduktan sonra Request Download butonuna tıklıyoruz. Butona tıkladıktan sonra bizi yine başka bir sayfaya yönlendiriyor. Bu sayfada indirmek istediğimiz sürümü seçiyoruz ve bir kurulum dosyası indirilmeye başlıyor.

Adım 2

İndirme işlemi bittiğinde SolidWorksSetup.exe dosyasını çalıştırıyoruz. Bir pencere açılıyor. Açılan pencerede kurulum dosyalarını dışa aktarmak için bir dizin belirtiyoruz. UnZip butonuna tıklıyoruz.

Dışa aktarma işlemi tamamlandığında seçtiğimiz dizinde setup.exe adında bir dosya ve sldim adında bir klasör oluşmuş oluyor. Sldim klasörüne girip sldim.exeyi yönetici olarak çalıştırıyoruz. Bu adımı da tamamladığımızda seçtiğimiz sürümün SolidWorks Kurulum Yöneticisi bizi karşılıyor.

Adım 3

SolidWorks kurulum yöneticisine e-posta adresimize gelen seri numarasını girip bir sonraki adımda kullanıcı sözleşmesini onaylıyoruz.

Kurulum dosyaları indirilmeye başlanıyor. Kurulum tamamlandıktan sonra tercihinize göre 60 gün veya 1 yıl boyunca istediğiniz SolidWorks ürününü ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. (Yalnızca akademik kullanım içindir.)

Adım 4

Ürün bilgisayarımıza kurulduktan sonra ürün akvitivasyonunu gerçekleştirmek üzere SolidWorks uygulamasını çalıştırıyoruz. SolidWorks uygulamamızı ilk defa çalıştırdığımız için ürün aktivasyonu ekranı ile karşılacağız. Ürün aktivasyonu ekranında “Şimdi etkinleştirmek istiyorum” seçeneğini işaretleyip devam ediyoruz. Ürün listesinden SolidWorks seçip İleri diyoruz.

İletişim bilgilerini bir önceki adımlarla bilgilerle uyuşacak şekilde giriyoruz.

İletişim bilgileri girildikten sonra bir talep dosyası oluşturulur. Dosyanın adı SWActivateRequest_SeriNo şeklinde olacaktır. Oluşturulan talep dosyasını iletişim bilgisi olarak girilen e-posta adresinden activation@solidworks.com adresine gönderilir

Eğer gönderilen bilgiler onaylanır ise SWActivateResponse_SeriNo adında bir yanıt dosyası oluşturulacak ve tarafınıza gönderilecektir. Bu yanıt dosyasını aldıktan sonra dosyayı bilgisayarınıza indirin ardından Manüel Etkinleştirme iletişim kutusundaki Aç butonuna tıklayarak dosyayı açın ve aktivasyon işlemini tamamlayın.

Kaynaklar:
  1. Want to try SolidWorks for free? Learn how to get a trial version. (http://blogs.solidworks.com/solidworksblog/2013/11/want-to-try-solidworks-for-free-learn-how-to-get-a-trial-version.html)