ANKARA
0 553 395 44 63
info@teknikcadcam.com

fusion 360 ücretsiz indir öğrenci sürümü

CADCAM CNC EĞİTİM, UYGULAMA, DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

fusion 360 ücretsiz indir öğrenci sürümü

Fusion 360 ücretsiz Kurulumu

 1. A) Autodesk Hesabınızı Oluşturmak
 2. Kayıt işlemine aşağıdaki adreste bir Autodesk hesabı oluşturarak başlayın. Daha önce hesap açmadıysanız, “ŞİMDİ BAŞLAYIN” düğmesine basın.

www.autodesk.com.tr/education/edu-software/

 1. Daha önce hesap açmadıysanız, “HESAP OLUŞTUR” linkine tıklayın. Zaten bir Autodesk hesabınız varsa giriş yapabilirsiniz.

B) Öğrenci/Eğitimci Kimliğinizi Doğrulamak

 1. Autodesk eğitim lisanslarına ücretsiz erişim edinmek isteyen öğrencilerin ve eğitimcilerin bir belge ile kimliklerini doğrulaması gerekmektedir. Doğrulama süreci hakkında daha detaylı bilgi şu sayfadamevcuttur.
 2. Yukarıdaki adımlarda girmiş olduğunuz ad ve eğitim kurumu bilgilerini tekrar kontrol edin. Buraya girilen bilgiler ile sağlayacağınız belgedeki bilgilerin birbirini tutması gerekmektedir. Aksi halde başvurunuz geri çevrilecektir.
  1. Bu adımda öğrenci/eğitimci olduğunuzu kanıtlayan bir belgeyi yükleyin. Mutlaka tarih içermesi gereken bu belge şunlardan biri olabilir:
  • Öğrenciler için şunlardan biri : Kayıt veya ücret makbuzu, not dökümü (transkript), okul tarafından verilen onay belgesi, okul kimliği, e-devlet sitesinden alınan öğrencilik belgesi.
  • Eğitimciler için şunlardan biri : Okulun web sitesindeki personel sayfasının ekran çıktısı (URL adresi görünür olmalı), okul tarafından verilen onay belgesi, e-devlet veya MEBBİS’den alınan görev belgesi,

  Önemli:  Yüklenecek belgenin mutlaka güncel tarih içermesi gerekmektedir.

  1. Belgeyi yükledikten sonra başvurunuz SheerID firması tarafından değerlendirilecek ve kısa süre içinde yanıt verilecektir. Başvurunuz olumlu yanıtlandığında aşağıdaki gibi bir onay e-posta mesajı alacaksınız. Eğer başvurunuz hatalı olduğuna inandığınız bir şekilde geri çevrilirse, lütfen bize e-posta ile ulaşın

  C) Hesabınız İçin Fusion 360 Lisans Erişimi Almak

  1. Yeni hesabınız ile Fusion 360 lisansına erişmek için bu aşamada tek adımlık erişim işlemini gerçekleştirin. Fusion 360 kutucuğunda önce Ürünü Alardından ERİŞİM düğmelerine tıklayın.

  Not: Eriştiğiniz tüm lisansları ve kullanım durumunuzu daha sonra Autodesk Account sayfasından yönetebilirsiniz.

 3. D) Yazılımı Bilgisayarınıza Kurmak

  1. Sonraki aşamaya geçerek Fusion 360’ı bilgisayarınıza indirin ve kurulumu tamamlayın

  (Zaten Fusion 360 kurulmuş olan bir bilgisayara kendi hesabınız ile giriş yapacaksanız, bu adımı atlaya

  ebrikler! Kurulum işlemini tamamladınız. Verilen lisans ilk etapta 1 yıllıktır, ancak eğitim/öğretim hayatınız boyunca her yıl ücretsiz olarak yenileyebilirsiniz.

  Lisansınız aktive olmuş ise, program penceresinin sol-üst kısmında “Autodesk Fusion 360 (Education Licence)” yazısını göreceksiniz.